Honební společenstvo Jeřábník

NÁZEV:  Honební společenstvo Jeřábník, Úmyslovice
IČO: 47528656
FORMA:  Honební společenstvo
SCHRÁNKA:       37cmkps
ADRESA: Kouty 134, 290 01 Kouty

„Řádný myslivec musí nejdříve chovat a zušlechťovat, chránit a pečovat o zvěř, a až nakonec i lovit“ Oldřich Tripes

Jedním ze spolků naší obce patří Honební společenstvo, které shlukuje myslivce ze čtyř vesnic a to Kouty, Netřebice, Úmyslovice a Senice. Starosta spolku je občan Kout František Jeník. Revír má rozlohu 2 300 hektarů, který obhospodařuje 27 myslivců. Bohužel, téměř jako ve všech mysliveckých spolcích, i zde je vysoký věkový průměr a nových členů je málo. Myslivecký spolek by byl rád za nové adepty. Spolek by chtěl vysvětlit široké veřejnosti, že myslivost není pouze o lovení zvěře, ale o péči o ni, hospodaření a zejména o zachování tradic.

Skladba zvěře v revíru: srnčí zvěř, zajíc, bažant, kachna divoká. Občas dančí a černá zvěř. Ze zvěře škodné je v revíru liška, a psík mývalovitý.
[email-posts-subscribers namefield="YES" desc="PRO ODBĚR NOVINEK VYPLŇTE:" group="Public"]