Užitečné odkazy

Středočeský kraj
Stránky středočeského kraje.
Kancelář prezidenta ČR
Stránky středočeského kraje.
Úřad vlády
Úřad vlády ČR.
Czechtourism
Český turistický ruch.

Ankety

Jak se Vám líbí nové hřiště
 

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 96 

Obrázek z fotogalerie

Doporučení výrobce domácích čerpadel - dlouhodobé odstavení z provozu během zimy PDF Tisk Email
Napsal uživatel B. Nollová   
Úterý, 15 Listopad 2016 09:29
Za dlouhodobé odstavení z provozu se mimo jiné považuje, nepoužívání DČS po dobu delší než jeden měsíc a více a to třeba i u DČS nově instalovaných kde z nějakých důvodů nelze tyto stanice zprovoznit (není přívod el. energie, není tlaková nebo gravitační přípojka) a pod.
V případě přerušení provozu třeba v zimním období u rekreačních objektů by uživatel měl jímku odčerpat , odstranit čistou vodou usazeniny z plováků, čerpadla a stěn jímky . Poté opět jímku odčerpat (tlačítko ručního čerpání v rozvaděči – zajistit aby čerpadlo neběželo na sucho). Zkontrolovat jímku zda je zbavena nečistot (pokud ne opakovat čištění a odčerpání) a nakonec jí dopustit čistou vodou tak aby hladina byla výš cca o 20cm než vrchní část čerpadla. Odstavit přívod el.proudu k čerpadlu a plovákům z rozvaděče do jímky (nevypínat hlavní vypínač - některé rozvaděče musí z důvodu zachování nastavených dat zůstat pod proudem – zjistit si u provozovatele ) . Při znovu uvádění do provozu ovládacího rozvaděče DČS by tento měl zkontrolovat odpovědný pracovník provozovatele a posoudit zda za dobu odstávky nedošlo k poškození přístrojů nebo ke kondenzaci vody uvnitř rozvaděče.
 
Zajistit jímku proti zamrznutí tepelnou izolací zejména v oblasti vstupu a poklopu ( pokud jímka není zahrnuta zeminou až po vrchní část komínku nebo vstupu, tak jí zateplit i po obvodu ) .
Nově nainstalované DČS které nebudou delší dobu v provozu je potřeba zkontrolovat zda je jímka čistá bez nepatřičných předmětů, hlíny, kamenů, písku nebo jiných abrazivních nečistot . Poté ji napustit čistou vodou cca 20cm nad vrchní část čerpadla . Vypnout přívod el. proudu do jímky pro čerpadlo a plováky (nevypínat hlavní vypínač - některé rozvaděče musí z důvodu zachování nastavených dat zůstat pod proudem – zjistit si u provozovatele ).
I přes toto opatření může dojít během odstávky k zatuhnutí hydraulické části čerpadla, což je dáno zejména kvalitou vody a místními podmínkami v tomto případě postupujte viz. poruchy a jejich odstranění .

Aktualizováno Středa, 16 Listopad 2016 14:24